هر آنچه که بایستی در مورد فروشگاه ساز اینترنتی حرفه ای بدانید

فروشگاه ساز اینترنتی چیست؟

فروشگاه ساز اینترنتی حرفه ای بستری است که از طریق آن یک فروشگاه اینترنتی به همراه تمامی امکانات و فرایندهای مورد ساخته می شود. برای مثال مدیریت میزان موجودی محصول، امکان اضافه و حذف کردن محصولات، محاسبات مورد نیاز، ثبت سفارشات و مواردی از این قبیل.

به صورت کلی فروشگاه ساز اینترنتی تمام مواردی که برای ساخت ومدیریت یک فروشگاه اینترنتی نیاز است را در اختیار شما قرار می دهد و با این کار این پروسه را بسیار ساده می کند.

اصولا یک فروشگاه ساز باید بتواند تمام مولفه ها و فرایندهای مورد نیاز جهت ساخت یک فروشگاه اینترنتی را در اختیار کاربر قرار دهد، این موارد باید همگی به گونه ای در اختیار کاربر قرار گیرند که به سادگی به آنها دسترسی داشته کاربر بتواند و فروشگاه خود را طبق سلیقه و نیاز خود طراحی نماید. بنابراین برای طراحی و ساخت یک فروشگاه ساز اینترنتی حرفه ای توسط یک فروشگاه ساز نیازی به داشتن دانش و تخصص در این خصوص وجود ندارد.

وجود مواردی مانند فرمهای تماس و سفارش، درگاه پرداخت، سیستم ها و ابزارهای بازاریابی، اتصال به شبکه های اجتماعی، نرم افزار های حسابداری و مواردی از این قبیل می تواند بسیار حائز اهمیت و مفید باشد.

ویژگی های فروشگاه ساز اینترنتی حرفه ای:

یک فروشگاه ساز  اینترنتی حرفه ای باید دارای ویژگی ها و قابلیت های خاص و متعددی به منظور بهبود پروسه فروش اینترنتی باشد. این ویژگی ها در نهایت قدرت و سطح عملکرد یک فروشگاه اینترنتی را مشخص می کنند. در ادامه به برخی از این ویژگی های مهم و اساسی اشاره خواهیم کرد:

یک فروشگاه ساز اینترنتی حرفه ای باید بتواند بسیاری از بخش های مربوط به فرایند خرید را به صورت خودکار انجام دهد. برای مثال مواردی مانند محاسبات مربوط به مالیات، هزینه های جانبی مانند هزینه ارسال و غیره
باید در عین سادگی امکاناتی را ارائه دهد که کاربر بدون نیاز به تخصص با استفاده از امکانات موجود مانند افزونه ها و قالبهای مختلف، فروشگاهی قدرتمند را بسازد که توانایی برآورده نمودن نیازهای کاربر را داشته باشد.


فروشگاه ساز اینترنتی حرفه ای باید بتواند دیتا و اطلاعات کامل و مناسبی را در مورد میزان فروش، وضعیت موجودی، اطلاعات محصولات، داده های مشتریان، فهرست کالاهای مختلف، آمار بازدید و تاریخچه، تراکنش های مالی، وضعیت پرداخت ها و نمودارهای مناسب را در اختیار شما قرار دهد.
قابلیت سرچ و جستجوی کالا از موارد بسیار مهم و ضروری در یک فروشگاه اینترنتی ست که قطعا باید فراهم باشد.
امکان آنالیز و تحلیل و ارائه آماری در این خصوص نیز می تواند مزیت بسیار مهمی برای یک فروشگاه اینترنتی باشد.

معایب فروشگاه ساز اینترنتی حرفه ای

معایف یک فروشگاه ساز اینترنتی را می توان از دو منظر بررسی نمود، یکی معایب کلی که مربوط به تمامی فروشگاه های اینترنتی به صورت کلی ست و دیگری معایب تخصصی که مربوط به ساختار یک فروشگاه اینترنتی خاص است.

از معایب کلی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

خرید برخی موارد مانند پوشاک از فروشگاه های اینترنتی به دلیل عدم امکان تست و بررسی چندان محبوب نمی باشد و معمولا چندان مورد اقبال نمی باشد.
معمولا در فروشگاه های اینترنتی امکان ارائه سوال در یک مورد خواص و دریافت پاسخ به صورت آنی وجود ندارد و بعضا باید روزها منتظر پاسخ ماند.
ترس و نگرانی های معمول مربوط به امنیت و حریم خصوصی که البته اخیرا و با توجه به نمادهای الکترونیکی تضمین کننده اعتبار فروشگاه ها تا حد زیادی قابل رفع می باشد

این موارد به صورت کلی در خصوص فروشگاه اینترنتی صدق می کند. همچنین معایبی نیز وجود دارد که به صورت تخصصی مربوط به برخی از فروشگاه ساز های اینترنتی است. در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهد شد:

کندی بسیار زیاد در صورت بالا رفتن تعداد محصولات
مشکلات امنیتی و احتمال بالای هک شدن
آپدیت های مکرر و بعضا ازار دهنده که در برخی موارد ممکن است ساختار طراحی را به صورت با مشکل روبرو سازد
عدم ارائه امکانات لازم جهت مدیریت کامل و متمرکز بر روی محصولات
عدم توانایی در ارائه خدمات مناسب با بالا رفتن تعداد خریداران
خدمات فروشگاه ساز اینترنتی حرفه ای

در این بخش می خواهیم به خدمات و مزایای یک فروشگاه ساز اینترنتی حرفه ای اشاره نماییم. فروشگاه ساز های اینترنتی در عین امکان داشتن برخی معایب و ایرادات مزایای بسیار زیادی دارند و با توجه به خدماتی که یک فروشگاه ساز اینترنتی می تواند ارائه دهد قطعا تا حد زیادی می توان از معایب آن چشم پوششی نمود. در ادامه به برخی از این خدمات اشاره می شود.

فروشگاه ساز های اینترنتی به سادگی و با سرعتی باور نکردنی می توانند به شما کمک کرده کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی نمایید. این نرم افزارها به دلیل سادگی و ابزار از پیش طراحی شده و آماده این امکان را به شما ارائه می دهند که بدون داشتن هیچگونه تخصص در زمینه وب و کامپیوتر به راحتی فروشگاه خود را راه اندازی نمایید. در واقع تنها کاری که شما انجام می دهید قرار دادن نام فروشگاه و تصاویر محصولات و توضیحات و تعیین قیمت و مواردی از این قبیل است و تمامی ابزار های مورد نیاز برای انجام این کارها از پیش طراحی و در اختیار شما قرار می گیرد.
CMS اینترنتی همیشه باز و آماده ارائه خدمات می باشند. همچنین با توجه به انجام شدن تقریبا تمامی موارد به صورت خودکار نیازی به حضور دائم و بررسی همیشگی فروشگاه وجود ندارد. این مورد از عمده ترین مزایای یک فروشگاه اینترنتی بحساب می آید.


به طور خلاصه برای گفتن مزایای فروشگاه های اینترنتی شاید بتوان مقاله ها و حتی کتابها نوشت و به این موارد  نمی توان اکتفا نمود ولی در این مقاله سعی شده که کلیاتی را به صورت خلاصه ارائه و در اختیار افراد قرار داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *