چه زمانی خرید گواهینامه ssl برای وب سایت ضرورت دارد

این مقاله در دسته بندی های مختلف بررسی و به تفکیک موارد کلی از جمله ssl چیست و خرید گواهینامه ssl چه موقع برایمان ضرورت دارد – مزایا و معایب آن توضییح داده می شود .

برای اینکه سایتمان امن باشد و به منظور بالا بردن جذب و بازدید کاربران اینترنتی به سمت سایت خود و رعایت اصول تجارت بروز می بایست یک نوع از انواع مختلف گواهینامه ssl که از لحاظ سطح امنیت دسته بندی می شود را برای ایجاد اطمینان بازدیدکنندگان خریداری نمود . البته در سال های اخیر توسط گوگل اعلام شده است که دارا بودن این مورد یعنی استفاده وب سایت از https تاثیر بسزایی در رنکینگ سایت دارد.

چه زمانی خرید گواهینامه ssl ضرورت دارد

یک مورد ضرورت وب سایت ها در استفاده از سرویس هایی مانند درگاه های بانکی می باشد که ملزم به خرید گواهینامه ssl می باشیم ، همچنین وب سایت هایی که از این امکان بهره مند هستند در نتایج موتورهای جستجو ائلئیت های بالاتری را خواهند داشت . علاوه بر این گوگل با آپدیت هایی که بر روی کروم انجام داده است باعث شده تا هشدارهایی به کاربران اینترنتی در خصوص نا امن بودن آنها نمایش داده می شود به این معنی که وارد سایت امنی نشده اند که خب این باعث عدم اطمینان آنها و ریزششان می شود . مسئله دیگر این است که اگر می خواهیم فروشگاه های آنلاین راه اندازی کنیم و علاوه بر آن برای رشد کسب و کار برنامه ریزی برای آینده ای داشته باشیم حتما نیاز به نماد داریم ، نماد اعتماد الکترونیک که لازمه تهیه آن دارا بودن از گواهی امنیت ssl می باشد و می توان به همین خاطر اینماد دو ستاره را بدست آورد.

مزایای خرید گواهینامه ssl

با دانستن اهمیت آن برای کاربرانی که مخصوصا خرید های آنلاین دارند می توان گفت که خرید گواهینامه ssl باعث رمز گذاری اطلاعات حساس در زمان تبادل با سرور می شود ، مورد دیگر این است که علاوه بر اعتماد که تنها با مشاهده هم بدست می آید مانند قفلی که در کنار نام دامنه قرار می گیرد با عث می شود که این تبادل اطلاعات به درستی به مقصد ارسال و تحویل گردد و می توان گفت که در seo موثر بوده که در کل باعث قابل اطمینان شدن سایت می شود . دیگر مزیت خرید گواهینامه ssl مانع از قرار گرفتن دامنه و سایت در لیست سیاه گوگل می شود . یکی دیگر از مزایای استفاده و خرید گواهینامه ssl این است که با آن میتوان از حملاتی مثل فیشینگ که مبنی بر جعل سایت هست جلوگیری کرد  در اینگونه موارد اختلال گران سایتی که از لحاظ ظاهری شبیه سایت اصلی است را می سازند و به همین دلیل باعث فریب کاربران شده ، آنها را به سایت جعلی هدایت میکند و بدین ترتیب سرقت اطلاعات می نمایند .

معایب خرید گواهینامه ssl

با وجود مزایای زیادی که گواهینامه ssl دارد می توان تنها یک مورد خاص را با ریزبینی به عنوان نقطه ضعف استفاده از آن بیان نمود و آن هم چون اطلاعات کد گذاری شده ارسالی می بایست بوسیله سرور رمز نگاری شود نیاز به منابع بیشتری می باشد  و احتمالا باعث کندی لود سایت شود و همانطور که گفته شد و با توضیحات ارائه شده نمی توان عیب و یا عیوبی برای استفاده از گواهینامه بر شمرد و صد البته نمی شود قیمت و هزینه ای که صرف خرید گواهینامه ssl می شود را جز معایب عنوان کرد چون تاثیرات مثبت استفاده از آن هزار بار جبرانگر موضوع می باشد .

 

دو نکته که دانستن آنها خوب است . دو نوع دیگر برای خرید گواهینامه نیز وجود دارد می توان از گواهینامه های رایگان استفاده کرد که با نام Let’s Encrypt شناخته شده است و همچنین می توان از سرویس های CDN مانند Cloudflare نیز بهره مند شد ولی در کل رمز نگاری ناقص و سطح امنیتی پایین و علی الخصوص مدت کوتاه استفاده در گواهینامه های رایگان که به عنوان معایب می توان اشاره کرد نیز برای بالا آمدن سایت با https نیز امکان پذیر است .

گواهینامه ssl چیست

تکنولوژی ای که مخفف آن به معنی لایه امنیتی محافظت شده می باشد که ارتباط ها را با کد های نا مفهوم کد گذاری می کند و مانع فاش شدن و سرقت اطلاعات در بستر اینترنت می شود . که از لحاظ پشتیبانی تعداد دامنه به دو دسته معمولی با تنها یک دامنه و گواهی Wildcard با ساپورت تمام زیر دامنه های یک دامنه تقسیم بندی می شوند و در کل هم با نام های اختصاری گواهینامه DV – OV – EV دسته بندی و اعتبار سنجی می شوند به شما پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر در مورد این گواهینامه ها، تفاوت گواهینامه dv  و گواهینامه ov را مطالعه نمایید.

جمع بندی

دارا بودن گواهینامه با توجه به تمام مزیت های امنیتی و اطمینان و جذب خریداران و وفاداری آنها ، باعث حرفه ای تر بودن و افزایش فروش خواهد شد .

هر آنچه که بایستی در مورد فروشگاه ساز اینترنتی حرفه ای بدانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *